MSM Zobacz większe

MSM

Nowy

Profilaktyka aparatu ruchu, wyciszanie reakcji alergicznych.Wysoce przyswajalny, organiczny dodatek żywieniowy dla psów i kotów. MSM  –  związek  siarki  biogennej,  pozyskiwany  z  miazgi  sosnowej.

Więcej szczegółów

4 Przedmioty

97,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Siarka jest szczególnie ważna dla elastyczności stawów  oraz silnej struktury  włosów i regeneracji  skóry (główny  składnik kolagenu).  RawDietLine MSM  można stosować  dietoprofilaktycznie w przypadku leczeniu  chorób stawów,  ścięgien, skóry,  zaburzeń wchłaniania  i przyswajania  substancji komórkowych.

Wskazania: Profilaktycznie i wspomagająco w przypadku chorób zwyrodnieniowych, przewlekłych dolegliwości reumatycznych (artretyzm, reumatyzm), regeneracji powysiłkowej mięśni, schorzeń skórnych (egzemy), łagodzenia alergii pokarmowych oraz objawów refluksu żołądkowego, poprawy krążenia, w przypadku zaburzeń jelitowych oraz wchłaniania i przyswajania substancji komórkowych.

Porada Zaleca się stosować w połączeniu z RawDietLine OWOC DZIKIEJ RÓŻY, która stanowi źródło witaminy C wspomagającej wchłanianie i działanie MSM.

NIE ZAWIERA ANTYZBRYLACZY!

Skład: 100% metylosulfonylometan (MSM).

Dawkowanie:
PSY
< 7kg m.c:  1 g produktu na dobę
7-21kg m.c.: 2 g produktu na dobę
21-35kg m.c.: 3 g produktu na dobę
35kg m.c. < : 4 g produktu na dobę

KOTY:  1 g produktu na dorosłego kota na dobę

Załączona miarka zawiera 1g (100g, 300, 1000g) produktu.

Sposób podania : podawać po uprzednim zmieszaniu z pokarmem.

Wskazane jest jednoczesne podawanie witaminy C. (RawDietLine owoc dzikiej róży)

    • Działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne
    • Szybsza regeneracja mięśni
    • Polecany alergikom
    • Naturalna dietoprofilaktyka
    • Suplementacja psów i kotów

Istnieje wiele kontrowersji wokół podawania MSM psom zdrowym, nie mającym problemów czy chorób aparatu ruchu. Czy i kiedy podawać MSM?

MSM to naturalny związek siarki organicznej. Jest bardzo istotnym składnikiem diety psów i kotów, szczególnie tych narażonych na przeciążenia treningowe przez to, że jest składnikiem niezbędnym do regeneracji tkanki chrzęstnej w stawach. Dzięki regularnej podaży, nadaje chrząstkom odpowiednią sprężystość oraz zapobiega starzeniu się chrząstki. Wpływa także na wyciszenie reakcji alergicznych!

Na co wpływa:
Siarka organiczna spełnia w organizmie bardzo ważne funkcje, jedną z nich jest tworzenie silnych mostków siarczkowych, które pozwalają łączyć łańcuchy kolagenu co powoduje ustabilizowanie ich w mocne sznury. Stanowi to podporę dla wszystkich tkanek w organizmie, w tym skóry, chrząstek i kości. MSM ma działanie przeciwbólowe – hamuje impulsy bólowe wzdłuż włókien nerwowych oraz zmniejsza ciśnienie w komórkach (przy wzrośnie ciśnienia pojawia się uczucie sztywności i opuchlizny mięśni).

Oprócz udziału w tworzeniu mostków siarczkowych stabilizujących włókna kolagenowe i keratynowe niezbędne do prawidłowego funkcjonowania skóry, stawów, chrząstek oraz kosci, siarka spelnia w organizmie szereg niezwykle istotnych funkcji. Jest niezbędna do biosyntezy insuliny, tauryny, kwasu glutaminowego odgrywającego niezwykle istotną rolę w przekaźnictwie nerwowym, coenzymu A warunkującego przebieg większości szlaków metabolicznych. Jest niezbędna do syntezy przeciwcial odpornościowych.

Kiedy podawać?
Suplementacja MSM jest wskazana przy psach sportowych, rosnących narażonych na mikrourazy i stany zapalne powstałe w wyniku wysiłku fizycznego.
Zwiększona dawka MSM zalecana jest w przypadku schorzeń aparatu ruchu, stanów zapalnych, kontuzji oraz schorzeń generujących stany zapalne, które mogą się pogłębiać.

Niedobór siarki to przede wszystkim suchy, matowym, łamliwy, wypadający nadmiernie włos i pazury, sucha, łuszcząca się skóra, wypryski. Ale także stany niepokoju, nadmierna nerwowość, niemożność wyciszenia, nadmierne zmęczenie psychiczne i rozdrażnienie przy ogólnej apatii.
Przy niedoborach siarki w pokarmie w organizmie pojawiają się braki takich pierwiastków jak magnez, krzem, sód, mangan, wapń, żelazo, jod, chlor i potas, gdyż ich wchłanianie jest wprost zależne od obecności siarki.

Czy MSM zatuszuje kontuzje? 
Podawanie MSM psom młodym i zdrowym jest kwestią sporną. Właściciele boją się o to, że MSM zatuszuje kontuzję, co może spowodować pogłębienie urazu. W przypadku drobnego urazu możliwe jest niezauważenie tego przez właściciela, jednak warto pamiętać, że MSM nie ma działania silnie znieczulającego więc urazy, które mogą prowadzić do poważniejszych kontuzji, zostaną zauważone. MSM ma działanie przeciwzapalne więc nadaje się do podania natychmiast po nastąpieniu kontuzji, dzięki czemu nie dopuścimy do poważniejszego problemu. Ważne aby pamiętać o stosowaniu profilaktycznej dawki w przypadku psów młodych i zdrowych. 

Warto pamiętać, że MSM nie jest środkiem ani lekiem przeciwbólowym. Nie powoduje natychmiastowego uśmierzenia bólu czy w razie drobnych kontuzji zatuszowania go. MSM redukuje stany zapalne, które mogą doprowadzić do poważniejszych deformacji i uszkodzeń układu ruchowego. Dotąd nie stwierdzono żadnych efektów nadmiernej podaży (przedawkowania ) siarki. Jej nadmiary są szybko i sprawnie wydalane z organizmu.

Opracowanie na podstawie: „W zgodzie z naturą” autor: Izabela Sekuła

Opinie

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

MSM

MSM

Profilaktyka aparatu ruchu, wyciszanie reakcji alergicznych.Wysoce przyswajalny, organiczny dodatek żywieniowy dla psów i kotów. MSM  –  związek  siarki  biogennej,  pozyskiwany  z  miazgi  sosnowej.

Napisz opinię

Produkty powiązane